Чому варто користуватися герметиком компанії Stan`s No Tubes? Всі відповіді в одній статті!

Stan's NoTubes — американська сімейна компанія, заснована в 2001 році Стеном Козятеком та його дружиною Сінді. Стен розробив безкамерну технологію для велосипеда, яка складається з п'яти компонентів: ободу спеціального розрізу, герметичної обідної стрічки, ніпеля, герметичної рідини та покришки з шаром, який не мокріє від контакту з рідиною та не пропускає повітря.

Ідея проста: ніхто не любить проколів, тож має існувати шлях, щоб їх уникнути. Цим підходом, запозиченим з автомобільного світу, де безкамерні покришки використовуються з середини 50-х років минулого сторіччя, Стен Козятек вирішив найчастішу проблему, з якою стикається кожний без винятку велосипедист під час їзди. В момент проколу герметик не дає повітрю вийти назовні, тож ви навіть можете й не помітити, що наїхали на гострий предмет. Окрім цього, було досягнуто ще декілька побічних цілей: без камери колесо легше; можна сміливо стравлювати тиск всередині покришки до мінімуму, який при камерному використанні був неможливий і можна забути про так званий "зміїний укус". На низькому тиску покришка краще чіпляється за поверхню, що особливо важливо для МТБ, кращий комфорт і передбачуване керування.

Stan's NoTubes не була першою. Піонером на ринку стала французька компанія Mavic, яка, фактично, перенесла автомобільну безкамерну технологію до велоіндустрії. Такі покришки називались UST та адекватно працювали лише на спеціальних UST-ободах. Покришки мали велику вагу і здатності моментально затягувати прокол передбачено не було, тому популярними вони не стали. У винахідника з США з'явилась можливість побачити, якої помилки не треба допускати при розробці безкамерної технології.

Технологія від Stan's NoTubes стала першою комерційно успішною. Не в останньому рахунку завдяки тому, що хоча б для найкращого результату також потрібні спеціальні ободи, ніхто не забороняє намотати герметичну стрічку на звичайний клінчерний обід і залити герметик всередину покришки через ніпель за допомогою шприця, або відразу в саму покришку на стадії монтажу.

Герметик — це спеціальна рідина, в складі якої є каучук. Вона не дає повітрю виходити назовні, коли покришку протикає гострий предмет. Герметик здатний закрити розріз до чверті дюйма (~ 6 мм) і працює моментально. Ви навіть не помічаєте, що в покришці застряг зайвий об'єкт.

Система працює настільки добре, що вона назавжди змінила підхід до далекобійного туризму та агресивних стилів катання. Світ МТБ тепер неможливо уявити без безкамерної технології.

Як вже сказано вище, для найкращого результату знадобляться ободи та покришки для безкамерного використання, а також ніпель з серцевиною, що викручується. Розріз безкамерного ободу нагадує звичайний клінчер, хоча є відмінності: центральна канавка та її плечі мають таку форму, яка забезпечує рівномірне укладання герметичної стрічки, а гаки клінчера не такі глибокі, як на камерних ободах. Покришки для безкамерного використання повинні мати шари, які не дозволяють повітрю виходити назовні та стінки, які покриваються мокрими плямами від контакту з герметиком.

Stan's випускає два види герметиків: звичайний (Tire Sealant) та герметик для перегонів (Race Tire Sealant). Звичайний герметик — це рідина дрібної фракції, яку можна заливати через ніпель за допомогою шприця. Загоює порізи довжиною до 4 мм. Герметик для перегонів — рідина крупної фракції, яку потрібно заливати напряму в покришку на стадії монтажу. Затягує великі отвори та довгі порізи.

Герметик з часом висихає, його потрібно оновлювати кожні 4-5 місяців. Використання взимку допускається до температур -35°С.

Постачається рідина від Stan's у бутлях об'ємом 473 мл та 946 мл. Для найнера (велосипеди з діаметром 29 дюймів) вистачить 110 мл на одне колесо, звіснл якщо покришка до 2,3 дюймів завширшки.

З економічної точки зору, безкамерна технологія пропонує безболісний перехід завдяки своїй гнучкості. На ринку з'являється все більше бюджетних моделей ободів та покришок для безкамерного використання. Щоб спробувати переваги Stan's NoTubes та розвіяти скепсис, на першому етапі вам не потрібні навіть нові покришки. Стрічка продається окремо та герметик розливається в ємності до 100 мл — разом це коштує цілком земних грошей, а в довгостроковій перспективі, якщо ви катаєтесь по дорогах, на яких багато скла, дротів та іншого дрібного мотлоху, або якщо перед вами на стежках багато колючих рослин переваги безкамерної технології стануть очевидні.

З самого початку роботи компанії, її продукцію підтримали спортивні команди та талановиті велосипедисти. Зараз, 16 років потому, Stan's самостійно підтримує числених спортсменів на професійних перегонах по всьому світу.

Зворотній зв`язок