Придбали не комфортні педалі? У даній статті ми розповімо про всі існуючі види та їх відмінності.

За теорією ймовірності, є великий шанс того, що на вашому велосипеді встановлені педалі Wellgo. Навіть якщо на них нанесений логотип іншої компанії, це все одно можуть бути Wellgo. Нічого дивного! Тайванський гігант велоіндустрії випускає велику кулькість педалей під своїм власним ім'ям, а також залюбки виконує OEM-замовлення (продукція з вашим власним логотипом).

Існує три основних типи педалей: платформи (або так звані "топталки"), педалі з тукліпсами (спеціальними рамками з ремінцями, які фіксують ногу) та контактні педалі, використання яких вимагає спеціального взуття.Перші два типи дозволяють користуватись будь-якою зручною для вас парою взуття — ідеально для прогулянок або для туризму, якщо в подорожі планується багато ходити пішки.

"Контакти" призначені для спортивного використання, адже дозволяють ефективно витрачати енергію, напружуючи інші групи м'язів при педалюванні.Що цікавого може запропонувати тайванський гігант?Перший тип педалей — це платформи для міських велосипедів. Рамка зроблена з переробленого пластику або з алюмінієвого сплаву, а контактний майданчик вкрито чіпкою гумою для добротного зчеплення з підошвою повсякденного взуття. На моделі С254DU замість гуми використовується антиковзаюче покриття. До рамки прикріплено світловідбивачі, які допоможуть водіям автівок побачити велосипедиста в темну пору доби. Вісь на педалях цього типу зроблені з вуглецевої сталі, борованої для кращого опору корозії металу. Тип підшипників — кульковий насипний.


Особливо виділимо модель F178 — це педалі для складаних велосипедів з механізмом складання. Коли велосипед не використовується, вони не стирчать з шатунів в різні боки, що надзвичайно зручно для зберігання та пакування велосипеда в коробку, або велику валізу для подорожі літаком.

Моделі: C172, C254DU.Наступний тип популярних педалей — «топталки» з проводкою для ремінців. Вони бувають пластмасові або алюмінієві. Оскільки на таких педалях не передбачено місця для контактного майданчику, зчеплення зі взуттям забезпечують високі виступи на рамках. В рамці є отвори для проведення ремінця. Якщо ви обрали широкий ремінець з липучкою Velcro, його можна використовувати без тукліпсів, а якщо ремінець вузький, є можливість зняти передній катафот й прикрутити до нього пластиковий або алюмінієвий тукліпс, який не дає нозі вислизнути. Вісі таких педалей бувають виконані з борованої або міцної хромомолібденової сталі, а підшипники можуть бути насипні, кулькового типу ковзання, а у найдорожчих версіях — закриті промислові.

 


Під час використання педалей такого типу без тукліпсів, немає значення якою стороною до вас повернута педаль. Виключення з цього списку — завужена модель R025B для «вінтажних» шосейних велосипедів. На нижній стороні її рамки є спеціальний шип для обертання педалі "на себе". Виконання такого руху носком ноги потребує певних навичок.

Моделі: LU-895DU, M095, M141DU, R199, E179, M248DU, R183, C128, M21, M224G, LU-950, R183B, M20, R025B.

Третій тип педалей-топталок — широкі платформи для їзди по бездоріжжю та екстрим катання. В недорогих моделях, в якості матеріалу для основи, використовують міцний полікарбонат, а в дорожчих — легкий магнієвий сплав. Завдяки масивному розміру контактного майданчика, на такій педалі впевнено розміститься підошва великого зимового черевика. Найдорожчі версії МТБ-платформ можуть похизуватися фрезерованими з цільної алюмінієвої болванки рамками та болтовими шипами, висоту яких легко підлаштовувати обертанням шестигранного ключа.МТБ-платформи Wellgo підійдуть не тільки для туристичних цілей, а й також для екстремальних дисциплін: даунхілу, фрірайду, олл-маунтін, дьорту та BMX.

Моделі: B197, LU-B78, B123, B107N, B109P, B152N, B223N, LU-A15, LU-313, M195, B155, B087, B102, B121, B107, MG-4 (декілька кольорових рішень), MG-3, LU-A52, B233, MG-6, B185, MG-1 (декілька кольорових рішень).


"Контакти" Wellgo, як і будь-які інші контактні педалі, відрізняються за призначенням: шосе та МТБ. Для шосейних велосипедів компанія Wellgo виробляє педалі та шипи під найпопулярніші стандарти Shimano SPD-SL та Look Keo, для користувачів гірських велосипедів — Shimano SPD.

Різномаіття форм-факторів тайванської компанії вражає: окрім суто шосейних педалей під шип SPD-SL та Look Keo, Wellgo також виробляє аеродинамічні шосейні педалі під стандарт SPD для власників двох типів велосипедів, які не бажають мати дві пари взуття під різні стандарти. Ця модель називається MG-8.Ентузіасти МТБ можуть вибрати безрамочні двосторонні педалі, педалі з рамками, напівконтакти/напівтопталки фліп-флоп з тонкими рамками, широкі фліп-флоп педалі для екстремальних дисциплін, тощо. Матеріали корпусів: алюміній, магній, сталь; вісі з борованої та хромомолібденової сталі, титанові вісі (модель WPD-801), три типи підшипників, захист від бруду, тощо.Wellgo не зупиняється на досягнутому і створює дизайнерську лінійку, продовжуючи поповнювати своє чимале портфоліо.

Моделі: WAM-M919, QRD-M094.

 

Зворотній зв`язок