Як можна бути стильним та в той самий час функціональним? З окулярами R2 Speedy можливо все!

R2 Speedy — це нейтрально-димчасті монолінзові окуляри середнього цінового діапазону від дочірнього чеського бренду Relax. Включно до 2017 року вони пропонувалися у чотирьох кольорових комбінаціях, а в асортименті наступного сезону з'явились ще дві версії: AT088F та AT088E.

Окуляри R2 Speedy підійдуть людині з середніми вимірами голови. На середній череп автора (зріст — 188 см) вони садяться вільно, але щільно, не бовтаються, хвости дужок тримають, як і має бути. Якщо вам ці дані допоможуть, фізичні виміри Speedy такі: ширина лінзи дорівнює 140 мм, довжина дужки — 115 мм. На кінцівках є отвори для ремінця. Носовий упор вільно формується під будь-яку форму перенісся. Його гнучкий скелет вкрито силіконом, який будучи змоченим дощем або потом тримає на носу навіть краще, ніж сухий. Оправа окулярів трішки піднесена догори для кращого огляду, що корисно шосейникам та тріатлетам, які через згорблену посадку дивляться на дорогу з-під лоба. Носовий упор огляду не заважає.


Дужки окулярів гнуться, немов тоненькі гілочки — вироблені з дуже гнучкого полікарбонату, вони граючи витримають серію падінь з двометрової висоти. Звісно, не слід навмисне намагатись зав'язати їх вузлом, але типові спортивні випадковості їм не на острах, адже удари ефективно гасяться, дякуючи високій в'язкості матеріалу. Лінзи також вироблені з полікарбонату, завдяки чому окуляри важать трішки більше повітря. Тобто ви їх навіть не помітите після цілого дня у сідлі. Їх перестаєш відчувати на обличчі вже за мить — це як друга шкіра.

Лінзи з полікарбонату почали виробляти у 80-ті роки. Цей матеріал індустріального класу давно та по праву оцінили всі, хто знає відчуття впорскування адреналіну у кров, коли з-під колеса вантажівки вилітає каміння. Чи мало ви бачили водіїв самоскидів, які керують, як ті психи на Freightliner FLA? На відміну від скла, полікарбонат не розтрощується, що у такій ситуації коштуватиме врятованим зором.

R2 не пропонує для Speedy функції заміни лінз. Не зважаючи на те, який дизайн ви обираєте, ви отримаєте нейтральну димчасту лінзу без поляризації. Існує шість дизайнів. Усі версії, окрім окулярів у чорно-жовтій оправі з лінзою чорного кольору, мають Revo-покриття — мікроскопічний (супер-дрібний) порошок, який під температурою шар за шаром напікається на поверхню та надає лінзі характерного кольорового забарвлення. Чим більше таких шарів — тим краще дзеркальний ефект, тим насиченішим стає колір, але й тим меншим стає коефіцієнт світлопропускання. Загалом напікається від 9 до 11 шарів, які блокують від 7 до 10% сонячного світла.


Окуляри Speedy відносяться до 3 категорії за стандартом EN 1836:2005, тобто пропускають від 8 до 18% сонячного світла та призначені для носіння в яскравий день. На відміну від мінерального скла, прозорий полікарбонат по замовчуванню блокує 100% ультрафіолетового випромінювання, тому спеціальних блокуючих фільтрів спортивним окулярам не потрібно. На ділі Speedy мають ледве помітне під прямими променями він'єтування, яке майже зникає з поля зору у похмурий день. При падінні променів під кутами в діапазоні від 45 до 90° трішки падає контраст по всьому полю, але очевидних точкових бліків з райдужними розводами навколо ви не побачите. 140-міліметрова лінза напливає аж за очниці, чим дуже добре прикриває очі від бокового засвічування та швидких комах. Край лінзи можна побачити лише повернувши очі так далеко ліворуч/праворуч, що відчуваєш дискомфорт. Зверху та збоку окуляри щільно прилягають до обличчя, завдяки чому немає ефекту відбивання світла від очей на внутрішню поверхню лінзи. Втім, на нижньому краю поля спостерігається певна тонова контамінація — нижній край лінзи відстає від обличчя на товщину пальця. Цього достатньо, щоб сонячне світло відбилося від щічок на внутрішню сторону окулярів. На велосипеді навіть при наближеній до прямої посадки це не проблема. У бігунів будуть питання. (Але також все залежить від ваших індивідуальних особливостей будови обличчя).


Оскільки лінзи виготовлені з полікарбонату та мають Revo-покриття, яке, фактично, є звичайною порошковою фарбою, слід чистити їх від плям серветками з мікрофібри, змоченими очищувальною рідиною. Подряпини зменшують мікроконтраст та служать джерелами додаткових оптичних вад, які у спортивній активності особливо небажані. На сьогоднішній день пластикові лінзи поки не можуть конкурувати з мінеральним склом по стійкості подряпинам (та оптичній різкості), але не залишають від них каменю від каменю у всьому іншому.

Що стосується стилю, тут R2 біжить попереду потяга. І хоча стиль не є об'єктивною категорією, ці окуляри доволі точно характеризують сучасний підхід до дизайну та ергономіки, за якими стоїть диктат результату через увагу до дрібниць. Філософія "marginal gains" вже приносить британській команді Team Sky неабиякий прибуток — ця команда стала першою у принципово новій епосі, яку багатьом спортсменам ще доведеться для себе відкрити. Недарма Кріс Фрум отримав прізвисько "Фрумінатор".

Зворотній зв`язок