R2 SPYKER — це неперевершено комфортний та найзахищеніший у своїй лінійці шолом. З цим "горішком" ваша голова буде у безпеці!

Про технології, які покращують рівень захисту велосипедного екіпірування ми вже писали, тому повторюватись не будемо. Чеська компанія R2 одна з тих небагатьох, хто вважає недостатнім захист традиційного пінопластового шолому та докладає всі зусилля, щоб здійснити перехід на новий рівень безпеки.

Чехи розробили модель під назвою Spyker. В його конструкцію втілено винахід Петера Саджича — стільникову структуру Koroyd, що поглинає кінетичну енергію, захищаючи голову велосипедиста від важких травм під час аварії. Дизайн шолома нагадує хедкраба з Half Life. В ньому є 30 вентиляційних отворів, але при цьому він не виглядає, як кухонний друшляк. Напроти, в його техногенній зовнішності є щось з футуристичних фільмів. Ви тільки не хапайте фомку, коли побачите людину в R2 Spyker!Даний шолом створений для ентузіастів гірського катання: в нього доволі висока і товста задня частина, яка щільно закриває потилицю. Короткий піддашок знімається двома пальцями однієї руки, хоча враховуючи його скромні фізичні розміри, він не закриває огляд і не заважає, що приємно. На верхній частині є кріплення для тримача екшн-камери з пластиковою заглушкою. Розмірна сітка дещо маломірна, тому вибираючи Spyker через інтернет, враховуйте це. Наприклад, шолом розміру L з внутрішнім об’ємом 58-61 см на голові сидить доволі щільно, а провернувши Dualfix по годинниковій стрілці, збити шолом силою вже не вдасться. Тоненькі, немов рисовий папір, м'які подушечки на липучках оброблені антибактеріальною речовиною, нейлонові лямки приємні на дотик і не натирають, а застібка Easylock під підборіддям має оригінальну конструкцію, до принципа роботи якої треба звикнути.Але все це лірика. Саме цікаве в моделі Spyker — це конструкція-сендвіч, що складається з трьох шарів. Два з них — це традиційний пінополістирол, в який укладено стільникову структуру родом з аерокосмічної галузі. R2 називає її Honeycomb, але виробник її той самий, який виробляє запатентовану технологію Koroyd, тому далі будемо називати Honeycomb оригінальним ім'ям. Принцип роботи технології Koroyd можна умоглядно представити на прикладі порожньої алюмінієвої банки. Тут все просто: коли наступаєш на банку ногою, її стінки деформуються. Поєднані в цілу мережу сотні і сотні маленьких трубочок в момент зіткнення зминаються, ефективно поглинаючи імпульс удару. Koroyd має на 35% вищий коефіцієнт поглинання, ніж звичайний одношаровий пінопласт, а його здатність зминатись саме в місці контакту грає важливу допоміжну роль — по характеру деформації можна "читати" що відбувалось в момент зіткнення: якої сили був удар, як "спрацювали" поглинаючі шари, наскільки захист зменшив кінетичну енергію, тощо.


Виробники шоломів з технологією Koroyd поки що не займаються збиранням цих даних, але майбутнє велосипедного захисту саме за цим. Інженери почнуть вивчати характер ушкоджень, прискорюючи таким чином зростання прогресу. На додаток, тісна співпраця з нейрохірургами допоможе інженерам розібратись в тонкощах травматології, щоб розпочати нову еру безпеки — еру індивідуального захисту. Технологія 3-D друку зробить можливим створення шоломів на заказ по індивідуальним міркам.

Жорсткий пінопласт в шоломі R2 Spyker утворює своєрідне ложе для стільникового шару, вберігаючи його від незначних ушкоджень. Кожний шар має різну щільність і відповідно різні коефіцієнти поглинання. Трубки Koroyd, на відміну від пінополістиролу, поглинають удари навіть при слабких контактах, що в залежності від умов може бути як плюсом, так і мінусом.Наведемо приклад: якщо удар несильний і відбувається на пішохідній швидкості, шолом з одношарового пінополістиролу майже ніяк не поглинає його, тому завжди є ризик отримати струс мозку навіть в такій нешкідливій ситуації. Трубки Koroyd в цих умовах працюють набагато краще: вони м'яко "приймають" голову в своє лоно, не призводячи до контакту мозку з кістними стінками черепа. Втім, враховуючи ціну шолому зі стільниковою структурою, серія неважких ударів може "поховати" коштовний елемент захисту задовго до того, як в ньому виникне справжня необхідність. Зминання захисного шару є безвозвратним, тому одного разу виконавши свою функцію, шолом з технологією Koroyd має бути утилізований та замінений на новий.

Тришарова конструкція шолому Spyker покликана уникнути цього мінусу за рахунок трохи нижчої чутливості (яка все одно вища, ніж в одношаровій конструкції). Шолом не боїться падінь з вішалки і в той же час забезпечує значно вищий рівень безпеки — до 40% в порівнянні зі звичайними моделями. Додаткові проценти зайвими не будуть ніколи.R2 Spyker — це важливий продукт, оскільки будучи піонером в питанні покращення безпеки велосипедиста, чеська компанія R2 втілюює новітню технологію за цілком земні гроші. На жаль, ті півтора продукта зі стільниковим захистом, які зараз пропонуються конкурентами, боляче б'ють по бюджету — серйозно, ціна такого шолому сягає ціни бюджетного велосипеда, а на нашу думку, безпека не повинна бути прерогативою еліти. Безпека для кожного — ось, чому Spyker такий важливий не тільки для чеської компанії R2, а й для всієї індустрії в цілому. Сподіваємось, що скоро такі шоломи матимуть всі.

Зворотній зв`язок