А ви вже підготувалися до осені? Пропонуємо вам круту статтю про рукавички R2 з довгими пальцями.

Зміна сезонів ставить вимоги до аксесуарів на перехресне місце. На першому плані опиняється питання терморегуляції: весною та восени температурні стрибки стають випробуванням для перцепції атлета та якості екіпірування. Для таких умов чехи з компанії R2 підготували три демісезонні моделі рукавичок з довгими пальцями на плюсову погоду.

На сьогоднішньому розгляді ми маємо три моделі: Cube, Pros та Racer. Їх об'єднує призначення та функціональні можливості. Це легкі закриті рукавиці без зігріваючої функції для помірної погоди. Якоїсь чітко вираженої ієрархії в модельному ряді не прослідковується, але майже двократний приріст в ціні між крайніми моделями зрозуміти просто. Зараз ви і зрозумієте що до чого.Якщо залишити осторонь разючі відмінності в дизайні та крої рукавиць, головне, що відрізняє ці три моделі — жорсткість та розмір подушок. Долоня найдоступнішої моделі R2 Racer не має жодної. Замість них використовується суцільний шар з синтетичної замші (мікрофібри) середньої зернистості, яка забезпечує помірне зчеплення і підійде тим, хто не любить хвацьких поверхонь. R2 Cube з її товстими, архіщільними та жорсткими подушками з гелевим наповнювачем підійде хардкорним хлопцям, які використовують злі гріпси з жорсткої гуми — все заради максимального зчеплення. При падінні такі подушечки забезпечать найкращий рівень захисту долонь від поверхневих ушкоджень, але ергономічні вони, м'яко кажучи, на любителя. Підійдуть не кожному і досить серйозно обмежують рух, тому перш ніж покласти товар в корзину, радимо вирушити в магазин та приміряти. Найдорожча модель R2 Pros поєднує найкраще з обох крайнощів: гелевий наповнювач на дотик трішки м'якіший, ніж той, який використовується в моделі Cube. Подушки на п'ястних кістках мають майже вдвічі менший розмір, що дозволяє вільно та повністю стиснути руку в кулак, але не забезпечують такого безпрецедентного захисту, як Cube.

Подушки на місці м'яза, який приводить великий палець, кардинально відрізняються розмірами та розташуванням. Так, на моделі Cube вони являють собою дві окремих пластинки, злиті в моноблок. На моделі Pros подушки паралелограмної форми займають більшу площу, розташовані нижче та не ускладнюють вільний рух. Третя подушка в обох моделях знаходиться на великому пальці. ЇЇ функція в забезпеченні додаткового зачіпу при міцному обхваті керма. Знов таки, спарена в моноблок подушка на рукавицях Cube не дозволить руці на жорсткій ковбасні зісковзнути з гріпси, але вона обмежує вільний діапазон руху великого пальця. Що стосується моделі Pros, то на цьому місці замість ще однієї подушки навколо перепонки між долонею та великим пальцем пришито посилюючий шар з мікрофібри. Вона не така чіпка, але забезпечує мікрозміщення, якщо вам це до вподоби.

Падаючи з велосипеда й випрямляючи руки, людина торкається другим з двох великих бугрів на долоні — тим місцем, де знаходиться м'яз, що відводить мізинець. Саме тут в моделі Cube пришите гігантське "яйце" з щільного гелю для тотального захисту.

 

Але гаразд про подушки, що там з іншими фічами?

Вони й тут є. Зовнішня частина R2 Racer повністю зроблена з щільної сіточки. Сітка добре дихає та в холодний вітер утримає трохи тепла для твоїх пальців. Конкретні числа назвати важко, адже все вирішують ваші особисті фізичні дані, але скажемо, що в рукавицях буде комфортно при температурі не нижче +9°С. Зовнішня частина моделі R2 Cube зроблена з такої ж сітки, але ще на нігті додано нашивки з мікрофібри. Топова модель Pros зшита з комбінації різних за калібром сіток: одна м'яка з великими квадратними отворами, а інша ще м'якіша — з надлегкої, повітряно-ніжної сіточки з чудовими дихаючими властивостями, в якій не зіпрієш навіть в серпневу спеку. Але восени вона продуватиметься, як мис Горн, тому думайте заздалегідь.Приємний сюрприз: будучи вдягненим в будь-яку з цих трьох моделей, ви можете використовувати смартфон, не знімаючи рукавичок. На вказівному та великому пальцях R2 Pros є нашивка зі шкірозамінника, якою зручно свапити по мапі, зменшувати та збільшувати масштаб, а ще ця штукенція покращує зчеплення з гальмівною ручкою. Щоб долоні не пітніли, на внутрішній частині рукавиць R2 Racer та Сube є отвори. Найдорожча модель Pros на додаток до вісьми двоміліметрових отворів може похизуватись такою ж супер-тонкою сіточкою, як і на зовнішній стороні.

Фурнітура має рельєфні прогумовані зачепи, якими зручно користуватись, коли одна рука вже вдягнута в рукавицю. Посадка рукавиць дуже щільна, майже як друга шкіра. Зазвичай, такі рукавиці важко вдягати, а ще важче знімати, коли з тебе ллється струмок поту. Для таких випадків існує спеціальна деталь фурнітури — тяга, яка розташовується у виємці між буграми м'язів, які приводять та відводять великий палець та мізинець. Застібка на липучці Velcro щільно огортає кисть руки, доповнюючи ефект другої шкіри. Після трьох хвилин ви перестаєте помічати, що тримаєте кермо не голими руками. Крій настільки щільний, що зірвати рукавицю неможливо.

З досвіду роботи за прилавком можу сказати, що ні до якого іншого аксесуару велосипедисти не ставляться так уважно, як до рукавичок. Не пам'ятаю, щоб клієнти обирали будь-який інший елемент спортивного гардеробу з такою увагою, яка приділяється, мабуть тільки залізним коням. Розмір, матеріали, довжина пальців, застібки, подушечки, петельки — все має значення, всьому приділяється по-німецьки педантична увага. Усвідомлюючи чи ні, людина, мабуть, шукає ідеальний для себе варіант тому, що через ці дві точки контакту здійснюється контроль велосипедом. Після декількох годин в сідлі гріпси натирають мозолі або просочуються потом так, що пориста структура більше не в змозі накопичувати вологу. Руки ковзають по керму. Фокус концентрації зміщується до контролю, підвищується рівень адреналіну. Контроль до цього відбувався автоматично, а тепер ви напружуєте внутрішні резерви, щоб утримати двоколісну машину після стрибка через яму.Справедливо сказати, що багато людей обходяться без рукавиць у весняно-осінній сезон, але переваги цього аксесуару важко недооцінити.

На щастя, у шевців розв'язані руки в тому, що стосується дизайну. Поле для експериментування тут по-справжньому вражає своїми масштабами: сила силенна матеріалів, способів крою, фурнітури. Форми, кольори — все це можна комбінувати як душі заманеться і саме такої широти вибору прагнуть клієнти у пошуку своєї наступної пари рукавичок. Чеський бренд R2 тут не розчаровує.

Зворотній зв`язок