Огляд на фантастичні ободи 650B від FireEye .

Не задовольнившись існуючими пропозиціями на ринку, в 2003 році гурт прорайдерів вирішив започаткувати власний бренд з виробництва компонентів для екстремальних дисциплін велоспорту. Надійність — це ознака комплектуючих Fireeye. Портфоліо компанії нараховує декілька моделей підвісних рам, хардтейлів ендуро-класу, рами для слоупстайлу та безліч компонентів від втулок та ободів до таких дрібниць, як сінглові конвертери на багатошвидкісні барабани. Все, що виробляє Fireeye, призначено для насильницького використання, тому має неабиякий запас міцності, а яскраві кольори та унікальний дизайн підкреслять ваш стиль.

Розглянемо ободи формату 650B (27,5"). Останніми роками в багатьох дисциплінах МТБ з'явилась тенденція вибирати не тільки ростовку рами на свій зріст, а й також діаметр коліс, при чому для низенького райдера вибір меншого діаметра виявляється не настільки очевидним, як здається на перший погляд. Багато низькорослих спортсменів вибирають найнери, а "баскетболісти" нерідко обирають модний зараз формат 27,5". Щоб не бути голослівним, сезон-2017 Кеті Уинтон розпочала на найнері. Взимку вона поперемінно каталася на підвісах з 27,5" та 29" колесами і для перегонів на Enduro World Series в Новій Зеландії обрала останній. На зріст Кеті всього 159 см. Як бачите, в реальному житті відбуваються речі цікавіші за банальний імператив "найнер для високих". Райдери даунхілу та фрирайду довго упиралися переходу з 26-дюймових коліс, мотивуючи ретроградність кращою керованістю, але й ця стіна впала. ДХшники повально переходять на велосипеди з колесами 650B.

Загалом, можна зробити висновок, що найближчими роками колеса 650B займуть рівноцінну позицію проти найнерів і обидва формати будуть спокійно співіснувати.

Fireeye вже кілька років поспіль виробляє алюмінієві ободи під назвою Excelerant 650B. На вибір пропонуються дві версії: 21 та 26 мм (внутрішня ширина). Доступні моделі не підготовлені до безкамерного використання, тобто це звичайні клінчери, але нещодавно компанія запустила у виробництво tubeless-ready версію. Вузький обід рекомендується для крос-кантрі. На ньому накачана покришка завширшки від 2 до 2,25 дюймів матиме в розрізі кільце правильної форми. Це важливо з трьох причин. По-перше, така форма створює найнижичий опір коченню. По-друге, ґрунтозачепи будуть знаходитись в правильному положенні і чіплятимуться за поверхню в поворотах, як і передбачено виробником гуми. По-третє, дотримання правильної комбінації ширини обода та покришки позитивно позначається на ефективності гальмування.

Якщо на вузький обід змонтувати широку покришку (2,4", наприклад), її форма буде нагадувати форму лампи розжарювання. При низькому тиску стінки покришки будуть заминатися, що призводить до деформації корду та передчасної заміни. Також, під час гальмування, стінки покришки на короткий час деформуються хвилеподібним чином в протифазі до інерції колеса, що обертається.

Якщо, навпаки, на широкий обід змонтувати вузьку шину, вона матиме форму дзвону. Таким чином, ви наражаєте обід на ризик прямого контакту з поверхнею, збільшуєте ризик розрізати боковину покришки, збільшуєте опір коченню, погіршуєте керування та гальмування. Для широких покришок (від 2,35" до 2,8") Fireeye випускає версію з внутрішньою шириною 26 мм.

Ободи виробляються з алюмінієвого сплаву T10 та проходять термічну обробку. Шов зварний, майже гомогенний. Отвори для спиць пістоновані, отвір для ніпеля маленького діаметру — під Престу.

Fireeye пропонує яскраву палітру на будь-який смак. Моделі зеленого, синього, фіолетового, червоного та помаранчевого кольорів анодовані, а чорні, білі та жовті пофарбовані у порошковий спосіб товстим шаром.

Важливо згадати, що Fireeye виробляє ободи з різною товщиною стінок. Так, наприклад, ви можете вибрати вузький обід (внутрішній розмір — 21 мм) завширшки 26 або 28 мм. Один з них підійде для крос-кантрі, інший — для фрірайду. Вага складатиме 440 та 600 грамів відповідно.

Загалом, ободи Fireeye — одні з найкращих на ринку за співвідношенням ціна/якість. Вони чудово виглядають і гарно акцентують стильний вигляд вашого велосипеда. Оскільки бренд створений ентузіастами для ентузіастів, якість стоїть на першому місці. Компоненти Fireeye постійно проходять випробування на аматорських та професійних змаганнях.

Зворотній зв`язок